Het Lied van Rosa

Twee levens raken elkaar even aan, met duizend jaar ertussen. De nieuwe historische roman van Boekenweekauteur Gerwin van der Werf is een wonderschone, tijdloze roman over autonomie en lotsbestemming.

Het Zwarte Woud anno 985. Nadat haar dorp verwoest is komt Rosa verkleed als jongen in een klooster terecht. Daar kan ze doen wat ze het liefste wil: zingen en studeren. Haar zuivere stem en muzikale gehoor brengen haar uiteindelijk naar Metz en Reims. Rosa is slim, autonoom en ambitieus. Maar ambitie is gevaarlijk, zeker voor een jonge vrouw die zich als man voordoet.

Friso is een musicoloog in de twintigste eeuw. In Laon bestudeert hij een beroemd graduale, een muziekboek uit de tiende eeuw. Uit het manuscript zijn enkele pagina’s verdwenen. Hij verliest zich in speculaties, raakt volledig van het pad af. Maar dan komt hij Rosa op het spoor. Of is het andersom? Hun levens raken elkaar, met duizend jaar ertussen.

Lees meer
24,99

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

Bindwijze
Luisterboek

Bekijk Ebook
Bekijk Paperback

Op voorraad
  • Gratis verzending
  • Op werkdagen voor 20.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789025479855
  • Pagina's: 456 pagina's
  • Duur: 16u 01m 48s
  • Lezer: Ronald Top

Gerwin van der Werf

Gerwin van der Werf

Gerwin van der Werf (1969) won in 2010 de Turing Nationale Gedichtenwedstrijd. Zijn debuutroman, Gewapende man, verscheen in 2010. Zijn tweede roman, Wild (2011), stond op de longlist van de Libris Literatuur Prijs. In 2013 verscheen Luchtvissers en Een onbarmhartig pad uit 2018 stond ook op de longlist van de Libris Literatuur Prijs en is vertaald in het Duits, Engels en Arabisch. Strovuur (2020) en De droomfabriek (2022) stonden op de shortlist voor het Beste Boek voor Jongeren. In oktober 2024 verscheen Wilgeneiland. Daarnaast publiceerde hij twee bundels met columns en verhalen over het onderwijs: Schooldagen (2014) en Stampen en zingen (2018). Gerwin van der Werf is de schrijver van De krater, het Boekenweekgeschenk 2025. Hij stuurde zijn manuscript in voor de wedstrijd die de CPNB ter gelegenheid van de 90e Boekenweek uitschreef. De novelle werd door de jury uit de 149 ingezonden manuscripten tot winnaar gekozen.

Het lied van Rosa verscheen in september 2026.

Meer boeken van deze auteur