Luc Panhuysen over ‘De burgerbaron’ in de Historische BoekenCast

‘Het mag raar klinken, maar Luc Panhuysens boek De burgerbaron over die eenling, Joan Derk van der Capellen, is een vrolijk en af en toe zelfs hilarisch boek. Panhuysen maakt van zijn held een holy fool, een Tom Jones, een Forrest Gump, zelfs een beetje een Pieter Omtzigt, een man die aan een kruistocht begint zonder te weten waar die eindigen zal, of wat ook alweer precies zijn beginselen waren.’ – De Groene Amsterdammer

Luc Panhuysen vertelt in zijn nieuwe boek De burgerbaron het opzienbarende en vaak vergeten verhaal van de Overijsselse edelman Joan Derk van der Capellen. Hij neemt de lezer mee naar een tijd waarin het volk ver buiten de politiek werd gehouden, regenten zich in achterkamertjes verschansten en conflicten niet zelden in de doofpot belandden. Zoals alleen hij dat kan, wekt Panhuysen Joan Derk tot leven en laat hij zien hoe één man de geschiedenis eigenhandig een democratischere kant op stuurde.

Panhuysen is in de nieuwste podcastaflevering van de Historische BoekenCast te gast. De aflevering is te beluisteren via de website van Historisch Nieuwsblad en de overige podcastapps.

Luc Panhuysen (1962) is een van de populairste geschiedenisschrijvers van Nederland. Van zijn hand verschenen onder meer De Ware VrijheidOranje tegen de Zonnekoning en Het monsterschip. Zijn boek Rampjaar 1672 is een moderne klassieker. Vier van zijn boeken stonden op de shortlist van de Libris Geschiedenis Prijs.

Meer nieuws

  • Christien Brinkgreve bij podcast ‘De Jaren’

    19 november 2025

    Begin november was Christien Brinkgreve te gast bij het radioprogramma De Jaren van de VRT. Ze werd door Heleen Debruyne geïnterviewd over haar memoir Beladen huis en over haar jeugd, vrouwenemancipa...

    Lees het hele bericht
  • Voorjaarsaanbieding 2026

    18 november 2025

        Bekijk hier onze brochure met de te verwachten titels van de voorjaarsaanbieding 2026 voor fictie, non-fictie, Business Contact en Spring.

    Lees het hele bericht

Leestips ontvangen?

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws over boeken, schrijvers en activiteiten? Meld je dan hier aan voor onze maandelijke nieuwsbrief.

Schrijf je in

Agenda

[twitget]
Geverifieerd door MonsterInsights