Het huis waar alles verdwijnt

Rauwe en ontroerende gedichten vol passie, levenswil en angst voor de dood in het licht van longkanker die ons confronteren met ons eigen bestaan.
Het huis waar alles verdwijnt is een metafoor voor het leven. Het is een geheimzinnig huis vol passie, levenswil, en angst voor de dood in het licht van een kankerdiagnose. De gedichten confronteren de lezer met de futiliteit van het leven maar ook de particuliere waarde van ieder bestaan. Koen Stassijns schuwt geen enkel onderwerp. De gedichten zijn soms rauw en vaak ontroerend en van een typisch zangerige stijl met melancholische ondertoon. Ze confronteren ons met ons eigen bestaan en onze herinneringen. Er wordt veel afscheid genomen en losgelaten maar de liefde blijft overeind.
Lees meer
19,99

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

Bindwijze
Paperback


Op voorraad
  • Gratis verzending
  • Op werkdagen voor 20.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789025463328
  • Pagina's: 78 pagina's

Dit boek in de media

'In klare taal, maar met veel verbeelding maakt Stassijns de balans op.'

Trouw

'Dichter Koen Stassijns weet voelbaar te maken wat het betekent om afscheid te nemen van het leven. De manier waarop hij dat als dichter doet, is indrukwekkend. De bundel biedt troost aan de lezer, terwijl elke vorm van overgevoeligheid of sentimentaliteit ontbreekt.'

Meander Magazine

'De poëzie van Stassijns is toegankelijk, aangrijpend en soms confronterend.'

Medisch Contact

Koen Stassijns

Koen Stassijns

Koen Stassijns (1953) is dichter, vertaler, bloemlezer, performer en docent literaire creatie. Hij debuteerde bij uitgeverij Lannoo in 1988 met Aanmaaktwijgen van een vuur dat in 1990 werd gevolgd door De vergeethoek van de slaap. Bij de Arbeiderspers verscheen in 1993 Paard van glas voor Stassijns overstapte naar uitgeverij Atlas. Daar publiceerde hij Zwijghout (2000) en een herziene editie van Paard van glas (2001), bundels die verschillende herdrukken kenden. Samen met Ivo van Strijtem heeft hij tientallen bloemlezingen gemaakt waaronder De mooiste van... in een co-editie van uitgeverij Lannoo en uitgeverij Atlas.

In 2019 heeft, na bijna 20 jaar zwijgen – hij schreef in stilte – zijn bundel Hemelingen het licht gezien. In deze lijvige bundel wordt geen onderwerp geschuwd, Stassijns is nietsontziend en gaat het leven zinnelijk te lijf. In december 2022 verscheen zijn meest recente bundel Het huis waar alles verdwijnt.

Zijn nieuwe bundel Drie meisjes & de oeverkant is verschenen in oktober 2026.

Meer boeken van deze auteur