Carolijn Visser over ‘Broers’ bij bibliotheek Wierden in Wierden
Op donderdag 12 maart is Carolijn Visser te gast bij bibliotheek Wierden in Wierden. Hier gaat zij in gesprek over haar nieuwste boek Broers.
Broers leest als een kleine naoorlogse sociale en culturele geschiedenis van Nederland. Aan de hand van het verhaal van haar familie schetst Carolijn Visser in treffende details hoe kunstenaars en progressieve bewegingen, zoals Provo en het feminisme, het behoudende Nederland na de oorlog opschudden en in beweging brachten.
Broers is Carolijn Vissers eigen familiegeschiedenis, waarin haar vader Ar en zijn twee broers Martin en Carel centraal staan. Ar studeerde Indisch recht en geschiedenis; een idealist die geloofde in educatie en geschiedenisleraar werd in Zeeland. Martin Visser koos voor de kunst en bracht samen met zijn vrouw Mia een uitgebreide kunstcollectie bijeen met werk van Karel Appel, Constant, Manzoni, Sol LeWitt, Christo, Kiefer en andere naoorlogse kunstenaars. Daarnaast ontwikkelde hij zich tot een van Nederlands bekendste meubelontwerpers. Carel Visser werd beeldhouwer van internationale faam.
Het gesprek vindt plaats bij bibliotheek Wierden (Pouliestraat 2, Wierden) en begint om 19.30 uur. Tickets kosten €7,50 (€5,00 voor leden). Voor meer tickets en informatie zie de website van bibliotheek Wierden.


