Henk van Houtum houdt lezing in de Filosofie Nacht

Op 15 april vindt de Filosofie Nacht plaats: een avond vol colleges, lezingen en debatten over ‘de grens’. Henk van Houtum is een van de sprekers. Het boek Voorbij Fort Europa, dat hij samen met Leo Lucassen schreef, komt in mei van dit jaar uit.
Het thema van de Filosofie nacht is ‘de grens’. Tijdens de Nacht wordt de dubbelzinnigheid van grenzen onderzocht. We kunnen overal inloggen om even onze mails en sociale media te bekijken – maar wanneer hebben we nog een moment voor onszelf? We tellen de zegeningen van de grenzeloze 24-uurseconomie, maar hoe gaan we om met de constante aansporing te consumeren?
De grens is een belangrijk filosofisch thema. Hoe grenzeloos zijn mensenrechten? Hoe bepalen grenzen wie wij zijn en hoe we naar de wereld kijken?
Henk van Houtum houdt in deze Nacht een lezing over de grens van de Fobiecratie.
U kunt hier tickets bestellen.