Nico Keuning houdt lezing in Bibliotheek Doetinchem

In het kader van de Boekenweek ontvangt Bibliotheek Doetinchem op maandag 14 maart auteur Nico Keuning. Keuning komt vertellen over zijn boek Boternacht.
Het verhaal speelt zich af in de periode 1949 – 1963 in de omgeving van ’s-Heerenberg en Elten, dat toen nog bij Nederland hoorde. Keuning is geboren in Elten, waar zijn vader destijds douanebeambte was. De boektitel verwijst naar de befaamde ‘Butternacht’ in 1963, toen Elten weer Duits werd. Voorafgaand aan de grensverlegging stond Elten vol vrachtwagens met voornamelijk boter, koffie en sigaretten. Transportbedrijven reden op 31 juli het destijds nog Nederlandse Elten binnen. ’s Nachts werd de grens verlegd en stonden de trucks ineens in Duitsland, zonder invoerrechten te hebben betaald. Nico Keuning baseerde dit verhaal op documenten uit het archief van zijn vader.
Heeft u herinneringen aan deze periode of bent u gewoon geïnteresseerd in onze streekgeschiedenis dan nodigen wij u van harte uit om deze lezing bij te wonen.
Tijdens deze lezing zal er door het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers ook beeldmateriaal over deze periode getoond worden.
De gratis lezing start om 19.30 uur in ’t Brewinc, IJsselkade 13 te Doetinchem. Reserveren via www.bibliotheekwestachterhoek.nl of 0314 333445.
Meer info vindt u hier.