Niña Weijers en Marieke Lucas Rijneveld bij literaire filmavond in het Eye Filmmuseum

De Gids organiseert in samenwerking met SLAA en Eye Filmmuseum op 22 oktober de literaire filmavond ‘Het geslachtelijke onbehagen’ over seksediversiteit.
‘Het geslachtelijke onbehagen’ is een literaire filmavond over seksediversiteit, die recht doet aan de complexiteit, gelaagdheid, ervaringsrijkdom en de persoonlijke en maatschappelijke urgentie ervan. De avond ontvouwt zich aan de hand van het essay Rollenspel van Basje Boer, waarin ze via haar tienerjaren vertelt over het verlangen een volwassen vrouw te zijn of in elk geval die rol te spelen. Ze doet dit aan de hand van stills en filmfragmenten die ze samen met de bezoekers zal bekijken.
Tussendoor geven verschillende dichters en schrijvers, waaronder Niña Weijers en Marieke Lucas Rijneveld, hun eigen kijk op sekse en het ongemak van een afgebakende seksuele rol. De avond wordt gemodereerd door journalist, podcastmaker en presentator Botte Jellema.
Tijd: 19.15 uur
Locatie: Eye Filmmuseum (Amsterdam)
Prijs: €11,00 (€9,50 voor studenten en gratis met Cineville)