Renate Heru Utomo in Scheveningen
Op 28 november is schrijver en theesommelier Renate Heru Utomo te gast bij Communitytalk in Scheveningen voor haar recent verschenen boek De wereld van thee.
Renate Heru Utomo is sinoloog en theesommelier. In haar werk brengt ze haar kennis van China, geschiedenis en theecultuur samen met haar Chinees-Indonesische achtergrond en liefde voor verhalen.
In haar boek De wereld van thee neemt Heru Utomo je mee in de verhalen, geschiedenis en technieken van de theeplant.
We reizen mee naar theeproducerende landen, wandelen langs mooie verhalen en theeculturen en ontdekken de aantrekkingskracht van zowel klassieke als onbekendere theesoorten. Ook leren we welke rol thee speelt binnen de Chinese voedingsleer en maken we kennis met de kunst van het combineren van thee en eten.
Zo bouwen we stap voor stap de basiskennis van thee op, ideaal om zowel thuis als buitenshuis bewuster thee te kiezen, zetten en proeven. Een onmisbaar boek voor iedereen die meestal theezakjes gebruikt maar nieuwsgierig is naar de wereld van losse theebladeren, meer wil leren over bijzondere theetradities en wil weten hoe je zelf een theeceremonie uitvoert.
Met praktische tips, historische anekdotes en filosofische inzichten
Na het gesprek met Liang de Beer (promgrammamaker), is er ruimte voor theeproeven en een signeersessie.
Dit gratis evenement vindt plaats van 14.00 tot 16.00 bij Bibliotheek Scheveningen. Meer informatie, waaronder hoe te reserveren, is hier te vinden.


