Joelia Navalnaja over ‘Patriot’ bij Crossing Border

Op zaterdag 8 november is Joelia Navalnaja, de weduwe van Aleksej Navalny, te gast bij Crossing Border in Den Haag. Ze gaat in gesprek met Eva Hartog, voormalig hoofdredacteur van The Moscow Times.
Navalny stierf in februari 2024 tijdens zijn gevangenschap. In oktober dat jaar verscheen zijn laatste bericht aan de wereld, Patriot, dat hij deels vanuit de gevangenis schreef. Het boek is oproep om door te gaan met het werk waarvoor hij zijn leven heeft gegeven. Aleksej Navalny is kort na zijn vergiftiging in 2020 aan Patriot begonnen. Het omvat zijn levensverhaal: zijn jeugd, zijn wending naar activisme, zijn huwelijk en familie, zijn toewijding aan het uitdagen van het regime dat erop uit is hem het zwijgen op te leggen en zijn overtuiging dat verandering niet kan worden tegengehouden en onvermijdelijk zal komen.
Het interview vindt plaats in de Koninklijke Schouwburg Den Haag en duurt van 13.00 tot 14.00 uur. Kaarten zijn €13,50, hier te bestellen. Meer informatie is te vinden op de website van Crossing Border.
Foto: Private Collection