Een nieuw deel in de Vogelserie van Atlas Contact: ‘De ijsvogel’ van Jean-Pierre Geelen en Saskia van Loenen
Het is de mooiste vogel van Nederland en journalisten Jean-Pierre Geelen en Saskia van Loenen zijn fervente vogelaars die al vele jaren in de ban zijn van deze tovervogel. Zij spraken met onderzoekers en andere ijsvogelfanaten, en duiken in hun boek De ijsvogel in de geheimen achter deze weergaloze visser, die ondanks zijn naam zo slecht tegen ijs kan.
Henny Radstaak ging in Vroege vogels met de auteurs op zoek naar ‘de blauwe flits’ in het Amersfoortse Park Randenbroek: “Hij is felblauw en heeft een oranje borst, maar dat felle blauw maakt ons oog ervan als de zon er op een bepaalde manier op schijnt. Hij flitst over het water en dan zie je hem maar een seconde of drie”, vertelt Jean-Pierre. Saskia vult aan: “Áls je hem dan ziet, maakt je hart een sprongetje. Dat komt door die kleur, zó fluorescerend felblauw. De ijsvogel is pure magie.”
De ijsvogel is deel 28 in de Vogelserie van Atlas Contact.
‘De prachtige Vogelserie van Atlas Contact. Persoonlijke verhalen vol wetenswaardigheden: vlot geschreven en toch informatief.’ – Trouw


